Camelbak Better Bottle Insulated

Pewnie zauważyliście, moją zmniejszoną aktywność na ZZ. Wszystko to za sprawą wyjazdu w malownicze Sudety, w które udało mi się wybrać aby przetestować dla Was kilka outdoorowych nowości. Na pierwszy ogień poszła nowa izolowana butelka z  firmy Camelbak. Better Bottle Insulated kupiłem z czystej ciekawości.

Mam już kilka butelek tego typu, jednak model izolowany nie dawał mi spokoju. W Polsce wersji półprzeźroczystej nie da się niestety nigdzie kupić i musiałem ją ściągnąć ze Stanów. Trwało to przeszło dwa tygodnie… na szczęście dotarła przed wyjazdem.

Better Bootle Insulated została wykonana z będącego obecnie na topie Tritanu, materiał ten jest wolny od BPA. O wydzielającym się pod wpływem ciepła oraz mechanicznego tarcia Bisephenolu A pisałem podczas recenzji Nalgene. Na chwilę obecną nie jestem pewien czy to prawda, gdyż dokładnych badań kanadyjskich naukowców nigdzie nie znalazłem.

Wydaje mi się, że Tritan znacznie bardziej łapie zapach od poczciwego Lexanu. Podczas moich wędrówek piłem napoje izotoniczne o smaku jagodowym, przez które zapach pozostał na bardzo długo.

Problemu możemy się pozbyć wlewając do środka wodę z sodą oczyszczoną i zostawiając tę miksturę na noc. W pewnym stopniu pomaga też płukanie zimną wodą oraz mrożenie.

Camelbak Better Boottle Insulated składa się z dwóch ścianek pomiędzy, którymi jest próżnia. Wg producenta dzięki temu rozwiązaniu butelka utrzymuje chłodny płyn ponad dwa razy dłużej. W praktyce się to sprawdza, gdyż woda w Nalgene była ciepła a w Better Bottle ciągle chłodna.

 • Coś za coś!

Gdy po raz pierwszy chwyciłem Better Bootle Insulated pomyślałem… jakie to ciężkie! Pojemność butelki to zaledwie 600ml a jej waga to 300 gram. Dla porównania litrowa Nalgene waży 180gram. 120 gram różnicy przy takiej pojemności to dla mnie sporo. Dlatego butelka przeznaczona będzie raczej na siłownię i wycieczki rowerowe, gdyż noszenie tego w góry mija się z celem.

Średnica podstawy to 7,5cm, natomiast wysokość razem z uchwytem do przytroczenia wynosi 27,7cm. Butelka jest wysoka aby zmieścić ją w Maxpedition Bottle Holder, który posiadam trzeba wygiąć ten uchwyt co nie jest dobrym pomysłem.

Butelka została wyposażona w szeroki ustnik Big Bite Valve, który znacznie bardziej odpowiada mi od rozwiązania w Nalgene MultiDrink. Całość jest bardziej higieniczna, wszystko możemy zdemontować i dokładnie wyczyścić.

Średnica wlewu jest taka sama jak w Nalgene i wynosi 5,5cm. Dzięki temu do butelki pasują świecące nakrętki, Splash Guardy i cała masa gadżetów przeznaczonych do butelek tego typu. Z Better Bottle pije się bardzo wygodnie podczas prowadzenia pojazdów i rozmaitej aktywności. Dzięki rurce nie musimy przechylać butelki. W nakrętce został umieszczony silikonowy odpowietrznik, który sprawdza się idealnie.

Podsumowując Better Bottle Insulated to bardzo dobrze wykonany produkt, który przypadnie do gustu miłośnikom chłodnych napojów. Pomimo wagi, obecność dodatkowej ścianki znacznie bardziej docenię w letnie upały!


 • Wodorek

  Raczej ciepłych! Ideał narciarza!

 • Better Bottle przeznaczony jest raczej do chłodnych płynów. Do ciepłych lepiej sprawdzi się termos lub kubek termiczny!

 • anonim

  Czy ustnik od tego Camelbaka pasuje do butelek Nalgene?
  Ustnik w mojej Nalgene (OTG) nie pasuje za bardzo do moich zastosowań, a widziałem w sklepie internetowym nakrętki do Camelbaka z tego artykułu. Średnica wewnętrzna wlewu mojej Nalgenki to 53 mm, zewnętrzna na krawędzi wlewu to 57 mm, a na gwincie 62 mm. Mierzone suwmiarką.
  Mam taką butelkę: http://8a.pl/page,produkt,id,7893,on-the-go-bottle.html
  Myślę o takiej nakrętce: http://www.sklep.rwscetus.com/p,pl,190,nakretka+z+ustnikiem+i+rurka+do+butelki+camelbak.html
  Drogi Adminie jeżeli nie pasują Ci te linki, to je usuń. Wklejam je aby można było się wywiedzieć o czym piszę. 🙂
  A może nie bawić się w takie półśrodki, sprzedać OTG i kupić multidrinka? Ma chyba większą wszechstronność jeżeli chodzi o sposób picia. Z drugiej strony po co przepłacać, jeżeli mogę mieć prawie taką samą użytkowość za 1/10 ceny oryginalnej m/drink…
  Serdecznie pozdrawiam.

 • anonim

  A możecie podać wymiary wlewu tego camelbaka, tak jak są podane w poprzednim komentarzu wymiary wlewu nalgene OTG?