TMK1 – Tactical Megalodon Knife – Nóż przyszłości w cenie iPhona 6 plus

Noże mają bogatą historię – przez wiele tysiącleci towarzyszyły ludziom jako podstawowe narzędzia. Pierwsze kamienne ostrza były wytwarzane ponad dwa i pół miliona lat temu. Z upływem czasu nasz ulubiony przedmiot stawał się coraz to doskonalszy.

Kamienne ostrza zostały osadzone w rękojeściach z drewna lub rogu. Następnie głownia przeszła przez epokę brązu i żelaza. Z czasem ludzkość odkryła sekret obróbki stali będącej stopem żelaza i węgla. Udoskonalona stal do dnia dzisiejszego jest jednym z najpopularniejszych surowców używanych do produkcji noży.

Ostatnie 4 lata spędziliśmy w laboratorium aby wynaleźć materiał, który pozwoli wkroczyć naszym ulubionym ostrzom do kolejnej epoki. Stworzyliśmy nóż przyszłości TMK1 czyli Tactical Megalodon Knife.

btvk01 btvk10

Głównym celem było zaprojektowanie uniwersalnego, idealnego noża, który nie rzuca się w oczy. TMK1 bez problemu można wyciągnąć w pociągu, obrać nim jabłko i nawet nikt nie zwróci na niego uwagi. Postawiliśmy na absolutny minimalizm i prostotę. Nóż został wykonany z jednego kawałka stali, którą nazwaliśmy S750V o fenomenalnych właściwościach.

btvk02 btvk04

btvk03

Rękojeść dopasowuje się do kształtu każdej dłoni, zastosowana nano technologia sprawia, że nóż bardzo dobrze trzyma się każdej powierzchni. Raz na zawsze możemy zrezygnować z paracordowych oplotów, gdyż nie wyślizgnie się on nawet z mokrej dłoni. Grubość ostrza to zaledwie 2,5mm co sprawia, że jest on o 4,6mm bardziej cienki od najnowszego iPhona.

btvk08 btvk07

btvk09 btvk06

Zdecydowaliśmy się zastosować ostrze Serrated – ząbkowane na całej długości głowni z wyjątkiem ostatnich 15mm. Inspiracją była dla nas natura, a w szczególności zęby najgroźniejszego, prehistorycznego rekina Megalodona. Stal S750V nigdy się nie tępi, możemy zapomnieć o ostrzałkach. Bez problemu porąbiemy gałązki na ognisko, naostrzymy patyk na kiełbaskę. w 10 minut okorowaliśmy stare drzewo. Nieustraszony Megalodon nie boi się także batonowania. Jego chirurgiczne, laserowo ostrzone zęby tną mięśnie, ścięgna a nawet kości. Na chwilę obecną jest to najlepszy nóż na świecie dla każdego myśliwego.

btvk05 btvk11

Na koniec zostawiliśmy sobie największy bajer. TMK1 możemy używać jako łom, wytrzymuje on nacisk do 20 ton. Całkowicie odtleniona stal z dodatkiem elastycznego polimeru po chwilowym potarciu np. o spodnie staje się niesamowicie plastyczna. Nóż można zwinąć niemal w rolkę.

Wielu z Was pewnie zastanawia się ile kosztuje to cudo. Produkt całkowicie został wyprodukowany w Polsce z kosmicznych materiałów. Pierwsza partia produkcyjna przeznaczona jest jednak na rynek amerykański i jego cena oscylować będzie w granicy 750$, czyli nieco taniej od najnowszego smartfona.

Dołącz do naszych fanów.

facebook googleplus twitter rss Untitled-2 pinterest