Maxpedition MPB

Od prawie sześciu lat przy różnych zajęciach zawodowych i hobbystycznych towarzyszy mi torba Maxpediotion MPB. Oto kilka spostrzeżeń z tego, dość długiego okresu użytkowania.


MPB od początku znajduje się w ofercie firmy Maxpedition, jako uniwersalny organizer dla każdego kto potrzebuje torby do różnych zadań. Takiej która umożliwia nie tylko łatwy dostęp do zawartości, segregowanie jej w różnoraki sposób, ale przede wszystkim umożliwia jej sprawne i wygodne przenoszenie. Torba wykonana jest jak czołg… uszyty z Cordury 1000. Co ciekawe jest bardzo sztywna jak na torbę nie posiadającą stelaża. Zewnętrzne i wewnętrzne ścianki zbudowane są z wielu warstw zapewniają zawartości ochronę przed uszkodzeniami. Bez obaw można przenosić w niej sprzęt fotograficzny, obiektywy, delikatne instrumenty pomiarowe o zwykłym laptopie nie wspominając. Dodatkowe wkładki ułatwiają organizowanie kabli i zasilaczy. Pozostałe drobiazgi znajdą swoje miejsce w niezliczonej ilości kieszeni i przegródek. Impregnacja przed wodą sprawdza się podczas deszczu, nawet po wielokrotnym czyszczeniu. Mały deszcz na pewno nie spowoduje powodzi wewnątrz.

Wymienione wyżej wkładki sprawdzają się doskonale również w swojej pierwotnej roli, czyli uchwytów na magazynki a w przypadku dużej pętli jako uchwyt dla pistoletu. Dzięki nim nie trzeba zabierać dodatkowych saszetek ani pudełek na broń czy magazynki. Całość spoczywa pewnie i umożliwia przenoszenie strzeleckiego wyposażenia zarówno w głównej komorze jak i w dwóch bocznych kieszeniach.

MPB wykorzystywałem w pracy ze stałym zestawem: notebook, segregatory, biurowy stuff, oraz jakoRange Bag na strzelnicy  gdzie nosiła amunicję, broń, osprzęt i aparat fotograficzny. Częste przemieszczanie ze sporym ciężarem ułatwia nakładka na pas nośny z hawteksu.  Dobrze przenosi ciężar z zawartością ponadto uniemożliwia przypadkowe zsuwanie się torby z ramienia.

Po prawie sześciu latach użytkowania torba nie nosi śladów zużycia. Pancerny materiał można łatwo wyczyścić szczotką i wodą z mydłem. Zapięcia zamków zamiast tradycyjnych skuwek posiadają troczki z paracordu, które można łatwo wymienić lub naprawić w razie potrzeby. Każdemu kto potrzebuje torby na ramię do poważnych zadań, z czystym sumieniem mogę polecić MPB od Maxpedition.

Tekst i zdjęcia RS