Portfel inaczej – czyli „Jimi Wallet”

Portfel Jimi – kompaktowa alternatywa dla klasycznych dużych portfeli. Czasem okazuje się, że zamiast pieniędzy przepastne zasobniki są pełne starych kart rabatowych, niepotrzebnych wizytówek i wszelkiej maści drobiazgów, których wcale w portfelu nie potrzebujemy. Tutaj pojawia się Jimi.

To mały, nieznacznie tylko większy od formatu karty kredytowej portfel, który zabiera naprawdę mało miejsca w kieszeni i przeznaczony jest do noszenia jedynie esencji płatniczo – identyfikacyjnej czyli dokumentu, karty i drobnych.

Portfelik po otwarciu zatrzaskiem na jednej ściance posiada kieszeń na karty kredytowe i dokumenty (łącznie cztery) na drugiej umieszczony jest klips pod który włożymy prawo jazdy i kilka złożonych banknotów. Kieszeń na karty zbudowana jest w ten sposób że wysuwamy zawsze kartę będącą na wierzchu jest to nie tylko bardzo wygodne ale i szybkie organizowanie zawartości w zależności od potrzeb. Pod klipsem znajduje się występ który zabezpiecza prawo jazdy lub inny dokument przed przypadkowym wysunięciem podczas wyciągania banknotów. Dodatkowo jeśli chcemy zupełne minimum w kieszeni klips z banknotami i dokumentem można używać osobno od portfela. Choć to rozwiązanie wydaje mi się być przeznaczone dla naprawdę zajadłego ascety.

Jimi sprawdzi się w sportach ekstremalnych na plaży, a nawet w wodzie jeśli będą tam wyłącznie monety/karty i laminowane dokumenty. Łatwo nosi się go również na szyi, a jeśli wybierzemy wersję transparentną (przejrzystą lub smoke) sprawdzi się również w roli uchwytu na indetyfikator, czy skipass.

Jedyną rzeczą która nie podoba mi się w Jimim to zatrzask, niestety otwiera się go i zamyka dość opornie zwłaszcza w pośpiechu. Nadzieja w tym że z czasem się dotrze.

Więcej informacji o portfeliku Jimi, znajdziecie na stronie producenta: http://www.thejimi.com/


 • kilroy

  Dobra recka. Ode mnie też się szykuje recka portfela na forum, ale muszę się zebrać:)

 • Wilq

  Dobrze przemyślane – banknoty przy prawku jazdy ;p w razie zatrzymania nas przez pana władze 😀

 • Wilq

  A teraz tak mi jeszcze przyszło na myśl – ten portwel musi strasznie grzechotać w kieszeni z moneciakami w środku ;/ chyba mało taktyczny

 • RS

  Nie jest tak źle 😉 Jimi to nie mieszek na monety. Jeśli są tam karty, prawko i banknoty to monety mają tam bardzo mało miejsca, więc jest spokój.

 • Wodorek

  Gdzie taki można dostać?!?

 • RS

  Jeśli ktoś chciałby taki portfel zapraszam na email.

 • krzysiek

  Kolejny gadżet, który zapragnąłem mieć 🙂 Świetna alternatywa dla tradycyjnego portfela, który często podczas wakacji przeszkadza w kieszeni, jeżeli w danej chwili nie dysponujemy plecakiem lub „nerką”

 • W takich wypadkach ten gadżet sprawdza się idealnie.

 • Dmn

  Można jeszcze gdzieś dostać jimi wallet, oczywiście nie zamawiając z zagranicy za śmiesznie dużą kasę?

 • elrond33

  Zmieści się tam dowód rejestracyjny? Bo jak nie, to samo prawko bez sensu.

 • RS

  Tak, jeśli złożysz go na na pół. Portfel jest dzięki temu mały, a o to przecież chodzi 😉 Dowód rejestracyjny to nie jest esencja „płatniczo identyfikacyjna”