Maxpedition Mini Pocket Organizer

Na tegorocznych targach SHOT Show firma Maxpedition zaprezentowała kilka nowych produktów. Z nowości najbardziej zainteresował mnie Mini Pocket Organizer, gdyż ich flagowy model E.D.C. Pocket Organizer był nieco za duży na moje potrzeby.

Organizer został wykonany z Nylonu 1050-D, który dodatkowo pokryto warstwą teflonu firmy Du Pont. Materiał ten jest w pewnym stopniu wodoodporny, oraz  odporny na zabrudzenia. Jak we wszystkich swoich produktach tak i w tym Maxpeditition użyło zamków renomowanej firmy YKK.

Wymiary organizera to zaledwie 10cm x 15cm x 2cm. Szerokość i długość została pomniejszona w stosunku do wersji E.D.C. o 2,7cm. Jeżeli dla kogoś ten produkt nadal jest za duży to w tym roku Maxpedition wypuści dodatkowo mniejszą wersję Micro.

Z przodu została naszyta płaska, siatkowa kieszeń zamykana na Velcro wszyte pod logotypem producenta. Nieco wyżej umieszczono pas miękkiego rzepa o wymiarach 7,5cm x 4cm, który przeznaczony jest np. na Morale Patches. W celu łatwiejszej lokalizacji organizera  na taśmie umieściłem  świecącą w ciemności czaszkę z firmy TAD Gear

Z tyłu naszyto uszko do przenoszenia oraz taśmy w systemie MOLLE. Do montażu musimy jednak dokupić paski mocujące. Przy tak małych przedmiotach idealnie sprawdzają się 3″ paski TacTie za pośrednictwem których przytroczymy organizer do paska, kamizelki czy plecaka.

Mini Pocket Organizer wcale nie jest taki Mini… jego wnętrze potrafi zmieścić naprawdę sporo drobnych przedmiotów. Po lewej stronie do dyspozycji mamy płaską kieszeń oraz elastyczne przegrody z 6 slotami. U góry wszyto krótką taśmę  z karabińczykiem, pod który możemy podczepić np. klucze. Prawa strona także ma płaską kieszeń, uszko z paracordu oraz elastyczne przegrody z 4 slotami przeznaczonymi na nieco szersze przedmioty.

Na koniec porównanie organizera z apteczką Maxpedition FR-1, przy której Mini Pocket Organizer wygląda na naprawdę niewielki produkt. Dzięki swym rozmiarom organizer bez problemu mieści się w standardowych kieszeniach typu Cargo.


  • Tremere

    Czy duże morale patches (tak, chodzi mi o zombie hunter:) będą pasowały do wersji mini czy rzep velcro jest na niej za mały?

  • Zrobiłem zdjęcie na szybko http://zombie-zone.pl/wp-content/uploads/organizer.jpg ogólnie bardziej nadaje się to na te podłużne prostokątne patche. Zombie Hunter prezentuje się tak sobie na tym organizerze i nachodzi na siatkową kieszeń.