Nowy Opinel Outdoor

Noży firmy Opinel chyba nie muszę nikomu przedstawiać a jeśli znajdą się tacy, którzy ich nie znają to zachęcam do przeczytania recenzji Opinel nr 8. W kwietniu na rynek ma wejść zupełnie nowy produkt, przeznaczony do działań w trudnych warunkach.

Szczerze to nie mogę się doczekać, kiedy przetestuję go dla Was. Na pierwszy rzut oka w Opinelu poprawiono wszystko co dotychczas mi przeszkadzało. Dawny klimat pozostał… jednak nóż nabrał charakteru. Ostrze o długości 8,5cm jest częściowo ząbkowane i zostało wykonane z nierdzewnej, szwedzkiej stali Sandvik 12C27. Dzięki otworowi wygląda na to, że będzie można go rozłożyć jedną ręką. Blokada to nadal stary i poczciwy Vireblock. Najbardziej cieszy mnie rękojeść wg. producenta została ona wykonana z poliamidu z włóknem węglowym oraz elastomeru poliamidu. W końcu będziemy mogli używać noża w wilgotnym środowisku bez obawy o to, że go nie otworzymy przez napuchniętą, drewnianą rękojeść. Dodano otwór na linkę oraz gwizdek ratunkowy o mocy 110 dB. Nóż będzie dostępny w 4 kolorach zielonym, pomarańczowym, niebieskim oraz szarym.

Do dyskusji na temat noża zapraszamy na forum Zombie Zone


 • Ahtuhku

  Brzydal jakich mało! Ale jeśli będzie(tak jak jego bracia) w przystępnej cenie to na pewno odniesie sukces, coś czuje że poznałem moją nową zabaweczkę na kwiecień 🙂

 • hellhowl

  Podoba mi się bardzo. Zawsze od opineli odstraszała mnie drewniana rękojeść (nie mój klimat), a tutaj bardzo ładnie połączyli klasykę z nowoczesnymi materiałami i wyszedł prosty no-nonsense knife, który nie straszy ludzi.

 • corvus

  jak dla mnie słabo. Jeśli będzie tani to pewnie znajdzie nabywców jako praktyczny, składany nożyk, ale to nie jest to, za co lubię Opinele.

 • Akbar

  Widać, że robiony dla żeglarzy (rękojeść już nie z puchnącego drewna, wycięcie do luzowania szekli), ale na grzyby będzie fajny. I cywilny wygląd nikogo nie wystraszy.

 • maba

  Brzydal tani nie będzie. ~20 euro:

  http://www.coutebox.com/PBSCCatalog.asp?CatID=1516344