Apteczka osobista – Voodoo Tactical – IFAK

Voodoo Tactical IFAK (Individual First Aid Kit) to taktyczna apteczka o dość oryginalnej budowie. Uszyto ją z Cordury 600. Dostępne kolory to: czarny, O.D. green, coyote, oraz czerwony.

  • Wymiary: wysokość 18 cm, długość 14 cm, szerokość 6,5 cm
  • Waga: 260 g

Składa się z dwóch części połączonych ze sobą spiralnym, rozciągliwym sznurkiem. Każdą z nich można używać osobno. Zewnętrzny pouch zamykany jest na rzep i klamrę. Z tyłu naszyto dwa paski integralne z systemem MOLLE. Na spodzie znajduje się otwór przez który wypływa rozlany wewnątrz płyn. Blokuje on także spiralną linkę. Boki zewnętrznego pojemnika zabezpieczono dodatkowo plastikowymi, wszytymi wkładkami.

Wewnętrzny organizer zamykany jest na trzy rzepy i podszyty nieprzemakalnym nylonem. Podczas używania w deszczu woda wypłynie przez dwa otwory zabezpieczone metalowymi oringami. Wewnątrz umieszczono rozciągliwą taśmę dzieloną na 6 slotów o różnych szerokościach, które bez problemu pomieszczą indywidualny zestaw pierwszej pomocy. Nad nią przyszyto jeszcze jedną. Po zewnętrznej stronie również znajduje się taśma, która ma za zadanie scalić apteczkę w przypadku gdy przesadzimy z ilością wyposażenia.

Całość wygląda dość dziwnie, lecz przy dopięciu jej na pas biodrowy plecaka docenia się w pełni jej funkcjonalność. Aby się do niej dostać nie trzeba ściągać całego plecaka. Chowanie i wyciąganie organizera jest bardzo wygodne, a spiralna linka zabezpiecza przed upadkiem apteczki na ziemię, oraz zapewnia szybką lokalizację po wypuszczeniu jej z rąk.

Oczywiście standardowo brakuje mi na niej małego paska Velcro pozwalającego założyć patch, który by informował że jest to apteczka, ponieważ wyglądem jej nie przypomina, co może być problemem gdy sam poszkodowany nie będzie mógł z niej skorzystać, a osoby postronne będą miały problem z jej rozpoznaniem. IFAK bardzo przypadł mi do gustu, dlatego że jest inny od apteczek dostępnych na rynku, bardziej wygodny, oraz daje możliwość wszechstronnego wykorzystania.

Dziękuje togo.com.pl za udostępnienie apteczki.

Tekst i zdjęcia by Alive