The Walking Dead

Każdy fan filmów o zombie z pewnością już słyszał o powstającym serialu „The Walking Dead” a jeśli nie to zapewne ucieszy go taka nowina. Serial został oparty na motywach komiksu o tym samym tytule, w Polsce występuje pod nazwą „Żywe trupy” do tej pory ukazało się 10 albumów.

Autorem komiksu jest Robert Kirkman znany ze współpracy przy kontrowersyjnym komiksie „Battle Pope”, który opowiadał o papieżu zwalczającym zło za pomocą karabinu maszynowego. Frank Darabont pomysłodawca przeniesienia na ekran dzieła Kirkmana przez ponad 5 lat szukał stacji, która zgodziłaby się edytować serial na swojej antenie. Na początku stawiano na NBC jednak po zapoznaniu się stacji ze skryptem, w którym było zbyt wiele drastycznych scen odpowiedź była odmowna.

Poniżej plakat promujący:

W końcu udało się znaleźć stację AMC, która zgodziła się poprzeć produkcję. AMC zatrudniła legendę charakteryzacji Gregora Nicotero, który współpracował ostatnio z Darabontem przy filmie „Mgła” ma on już na swoim koncie charakteryzacje do takich produkcje jak „Pulp Fiction”, „Krzyk 2”, „Hostel”, „Kill Bill”, „Sin City”.

„The Walking Dead” przedstawia wydarzenia, które mają miejsce po apokalipsie zombie. Opisuje losy grupy ludzi, szukających schronienia przed krwiożerczymi zombie. Na czele tej grupy staje policjant Rick Grimes, który przez pewien czas jest przywódcą. Świat jest podobny do tego z „Wojny Z” Maxa Brooksa, tylko został on ukazany bardziej poważnie. W opowieści tej na bohaterów wszędzie czyha śmierć, sporo jest strachu, bólu, survivalu, łez i cierpienia.

Poniżej krótki filmik oraz kilka zdjęć:

źródło zdjęć: www.aintitcool.com, www.amcthewalkingdead.com

Zapowiada się interesująco, nic pozostaje nam tylko czekać premiera planowana jest na październik 2010 roku.