Świecące gadżety od Snow peak – Hozuki Lantern & Lapel Torch

Snow Peak to moja ulubiona firma produkująca akcesoria outdoorowe.  Ta japońska marka przywiązuje ogromną wagę do jakości wykonania swoich produktów. Są one bardzo drogie ale kupując od nich cokolwiek mamy pewność, że ten sprzęt posłuży nam przez długie lata.

Co prawda mam tylko palnik Snow Peak Gigapower Stove Ti Manual oraz tytanowego sporka, ale obie te rzeczy używam bardzo często i cały czas są jak nowe. Przeglądając stronę Snow Peak natrafiłem na zainspirowane naturą lampki (co ostatnio jest bardzo na czasie) o ciekawym designie.

Snow-Peak-Mini-Hozuki Snow Peak Hozuki Candle Lantern kjr

źródło: www.snowpeak.com

Japończycy są znani z minimalistycznego wzornictwa i nowoczesnej technologii. W modelach Hozuki Lantern oraz Mini Hozuki możemy włączyć tryb migotania świecy, który reaguje na dźwięk lub wiatr. Na pewno stworzy to niesamowity klimat, gdy wybierzemy się z naszą lepszą połówką pod namiot. Nie trzeba będzie też uważać aby coś się nie zapaliło. Lampiony mają 3 ustawienia poziomu jasności, co pozwoli nam dostosować je odpowiednio do naszych potrzeb.

snow_peak_lapel snowpeak

Moją uwagę przykuł model Lapel Torch i chyba na niego się skuszę. Myślę, że może być to fajne uzupełnienie czołówki taki swojego rodzaju backup. Jestem wędkarzem amatorem i czasem spędzam nocki nad jeziorem czy rzeką. Ten kto musiał w nocy zawiązać haczyk, zmienić przynętę przy czołówce ten wie, że światło przyciąga owady i naszą twarz atakują ćmy i komary. Powyższe rozwiązanie może to zminimalizować, gdyż latające stworzenia przyjmiemy wówczas „na klatę”. Te same czynności możemy wykonać przy latarce czołowej położonej na ziemi. Myślę jednak, że każdy powód jest dobry aby wydać pieniądze na nowy gadżet. Gdy tylko uda mi się zakupić, któryś z wyżej wymienionych produktów na pewno podzielę się z Wami wrażeniami. Poniżej zamieszczam dwa krótkie ale za to klimatyczne filmiki. A po więcej szczegółów zapraszam na stronę producenta www.snowpeak.com.