Taktyczna moda czyli sezon na plamy – Vans Syndicate DEFCON

Sporo się ostatnio mówi o powrocie plam na ulicę. Ubrania z naszych szaf stały się trendy a większość z nas nawet o tym nie wie.

Na modzie się zbytnio nie znam ale zacząłem drążyć temat po tym jak okazało się, że patche ZZ z brodą doskonale przyjęły się w środowisku „taktycznych hipsterów” 😉 Projektanci jednak nie wiele wiedzą o funkcji kamuflażu wg nich w tym sezonie modny nie będzie jedynie wojskowy total look, ale i odważne połączenie „moro” z neonowymi odcieniami. Musicie przyznać, że trochę mija się to z celem ale jak pisałem… ja się na tym nie znam.  Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. W 2010 roku pisałem o tenisówkach firmy Vans w multicamie, których w efekcie nie udało mi się kupić. W tym sezonie MC jest już niestety passe i przyszła pora na digital camo. Dzięki współpracy Vans Syndicate z DEFCON  powstały 2 całkiem ciekawe modele butów Sk8-Hi Notchback “S” oraz Old Skool “S”, które możecie zobaczyć poniżej. Cyfrowy kamuflaż prezentuje się bardzo dobrze, rzep Velcro na języku dodaje dodatkowego smaczku. Można będzie w końcu nosić patche na butach. Sznurówki są jednak do wymiany. Paracord nie jest zbyt trafionym pomysłem, linka spadochronowa jest po prostu za śliska i buty wiązane na klasyczną kokardkę często się rozwiązują. Przerobiłem już ten temat gdy zerwałem sznurowadło w trampkach i musiałem je na szybko zastąpić paracordem, którego zwój mam prawie zawsze przy sobie. Wpis ten traktujcie z lekkim przymrużeniem oka no chyba, że nie tylko ja zauważyłem wysyp kamuflażu w sklepach.

tumblr_mu5jgcnhZO1qifgfuo1_1280 tumblr_mu5iyatxW31qifgfuo1_1280

tumblr_mu0s7fj4yC1qifgfuo1_1280 tumblr_mu0s2nl4SF1qifgfuo1_1280

DEFCON_GROUP_VANS_SYN_-14 DEFCON_GROUP_VANS_SYN_-12

DEFCON_GROUP_VANS_SYN_-10  DEFCON_GROUP_VANS_SYN_-1

DEFCON_GROUP_VANS_SYN_-5 DEFCON_GROUP_VANS_SYN_-2 DEFCON_GROUP_VANS_SYN_-7

źródło: vanssyndicate.com


  • Anka

    Wysyp kamo obserwujemy też na ulicach- bardzo mi się podoba, bo mogę chodzić w parce bez robienia sensacji. Najwyżej ktoś mnie zapyta o sklep. 🙂