Targi SHOT SHOW 2015 – kilka ciekawostek na które warto zwrócić uwagę!

Jak co roku w Vegas odbyły się trwające 4 dni amerykańskie targi broni SHOT SHOW 2015. Oprócz przepięknych Booth Babes można było podziwiać najnowsze osiągnięcia militarnej technologii.

  • MSBS-5,56

Na Media Day po raz pierwszy wystawiła się radomska Fabryka Broni Łucznik, która zaprezentowała swoje konstrukcje strzeleckie przeznaczone na rynek cywilny. Największą uwagą cieszył się prototyp cywilnego  MSBS-5,56.

YouTube Preview Image

  • Strzelba DP-12

Na strzelnicy w Boulder City można było podziwiać dwulufową strzelbę powtarzalną DP-12, którą przedstawiła firma Standard Manufacturing. Wygląda naprawdę groźnie i pewnie niebawem wystąpi w wielu filmach.

dp12-153

  • Camelbak Rubicon & Skirmish

Laserowe wycinanki widoczne w latach ubiegłych, głownie na ultra lekkich Chest Rigach, w końcu przeniosły się na plecaki. Camelbak zaprezentował swoje nowe modele z linii „Military & Tactical”. Rubicon oraz Skirmish zostały wyposażone w 3litrowy bukłak o bardzo ciekawym designie.

Skirmish_ReservoirCompartment-1

Camelbak

Ten ekskluzywny zbiornik przenosi ciężar wody na biodra, przez co plecak jest bardzo wygodny i ergonomiczny. Komora, w której umieszczono bukłak jest dodatkowo izolowana, patent ten zapobiega szybkiemu nagrzewaniu napoju.

Skirmish  Rubicon

Oba plecaki prezentują się wyśmienicie. Wyposażono je w odchudzony, laserowo wycinany system MOLLE. Szkoda, że nie zastosowano go na bocznych ściankach Skyrmisha. Po Camelbaku możemy spodziewać się rozwiązań oraz wykonania na najwyższym poziomie.

  • Leatherman Tread Bracelet Multi-Tool

YouTube Preview Image

leatherman-tread-660x446

Kolejną nowością jest bransoletka Leatherman Trade zawierająca w swoich ogniwach narzędzia, które sprawią radość każdemu maniakowi EDC. Jest to moim zdaniem jeden z najciekawszych taktycznych gadżetów ostatnich lat. Ta męska biżuteria, która przypomina łańcuch motocykla jest po prostu piękna. Myślę, że gdyby nie cena z powodzeniem zastąpiłaby ona oklepane survivalowe bransolety wykonane z paracordu. Historia pomysłu na powstanie owego toola jest nieco naciągana. Niby prezes firmy Ben Rivera podczas wycieczki do Disneylandu został zatrzymany na bramce i poproszono go o oddanie do depozytu multitoola. Ben oczywiście go nie oddał, tylko wrócił się do hotelowego pokoju aby go zostawić. Gdyby to była limitowana wersja ze złota to wtedy go rozumiem, jednak to był podobno standardowy Skeletool.

Latem Tread ma zawitać na sklepowe półki. Cena wersji srebrnej ma oscylować w granicy 150$, za wersję czarną zapłacimy 50$ więcej.

We wrześniu dodatkowo Leatherman wypuści zegarek w cenie 600$.

leatherman tread

  •  MARZ Tactical Universal Tool Quiver

IMG_1444

Często najprostsze rzeczy są najlepsze. Firma MARZ Tactical pokazała kołczan do przenoszenia narzędzi służących do wyłamywania np. drzwi. Konstrukcja prosta jak budowa cepa składa się z nylonowych taśm, kawałka rury PCV oraz polimerowych klamer, służących do regulacji. System ten jest obecnie w produkcji a jego cena nie jest jeszcze znana.

  • X Product – Can Cannon

Can_Cannon_Right_Hand_View_with_Logo

Nie zabrakło taktycznych, marketingowych dziwactw jak chociażby miotacz aluminiowych puszek. Gadżet ten można zamocować na  komorach spustowych systemu M16/AR-15. Aby wystrzelić puszkę potrzebujemy ciśnienia, wytworzonego przez amunicję ślepą 5,56. Jeżeli ktoś ma oddalony od swojej posesji o 100m skup złomu, może w ten sposób wysyłać tam puste puszki.

To tylko niektóre nowości sprzętowe zaprezentowane na targach SHOT SHOW. Jak tylko wpadnie mi w oko jeszcze coś ciekawego to z pewnością o tym napiszę.

 

Dołącz do naszych fanów.

facebook googleplus twitter rss Untitled-2 pinterest