Pierwsza międzynarodowa wystawa noży KNIFESHOW Gliwice 27.05.2012 r.

Prawdziwy Zombie Hunter powinien znać się na nożach i broni białej. Dlatego bez zastanowienia, wybrałem się na Knifeshow. Chciałem zapoznać się z ofertą wystawców , pogłębić swoją wiedzę, oraz przy okazji spotkać ze znajomymi, ponieważ świat ludzi o ostrym hobby nie jest mi obcy.

Na miejsce dotarłem trochę wcześniej, więc udało mi się być jeszcze przed wystawcami. Sama miejscówka to bardzo klimatyczna stara fabryka drutu, która okazała się idealnym miejscem na tego typu imprezę. Stoiska zajmowały powierzchnię hali produkcyjnej z pozostałościami wysłużonych maszyn. Można było odnieść wrażenie że to warsztat knifemakera z przed ponad czterdziestu lat.

Wystawa zaczęła się o godzinie dziesiątej. Na bramce była ostra selekcja.

Zaczęło się od powitania gości i pamiątkowej fotografii wszystkich wystawców. Jak widać przybyło ich wielu.

Po chwili na hali pojawił się tłum zwiedzających.

 

Swoją bazę wypadową znalazłem na stoisku ekipy z The Hawk Family, gdzie mogłem usiąść, spokojnie zjeść, napić się i zostawić swój plecak, za co wielkie dzięki.

 

Wystawa była doskonałą okazją, aby zobaczyć na żywo prace najlepszych w Polsce mistrzów stali. Swoje wyroby zaprezentowali także goście z Czech. Mnogość rodzajów, kształtów, i rozmiarów eksponowanych noży przyprawiała o zawrót głowy. Oprócz ostrzy, można było obejrzeć tomahawki, siekiery, miecze, materiały na pochwy i rękojeści, galanterię skórzaną i biżuterię artystyczną. Na stoiskach można było dokonać zakupu pięknych wyrobów.

 

 

 

 

 

 

Nie samym oglądanie człowiek żyje, więc dla zwiedzających przygotowano atrakcje w postaci kucia noża na przygotowanym stanowisku kowalskim, oraz konkursy organizatorów i Polskiego Stowarzyszenia Twórców Noży i Broni Białej.

 

 

Oprócz twórców noży, na wystawie pojawiły się również firmy branżowe. Taktyczni.pl z wieloma kolorami paracordu i całą artylerią nożowo – taktycznych rozmaitości, mhunt.pl z chyba każdym produkowanym modelem noża marki Mora, birkashop.pl z materiałami dla nożorobów i firma Magna z doskonałą odzieżą Kitanica i pięknymi włoskimi nożami, które wywarły na mnie takie wrażenie, że aż zapomniałem zrobić zdjęcie.

 

 

Patronat medialny objęły znane czasopisma Broń i Amunicja, oraz magazyn Sezon. Na miejscu pojawiła się TVP Katowice realizując materiał do lokalnych wiadomości.

Na koniec warto podkreślić, iż była to pierwsza wystawa noży w Polsce. Jak na prawdziwą wystawę przystało dominowały na niej stoiska. Do tej pory organizowano w naszym kraju zloty for tematycznych, na których głównie skupiano się na spotkaniach znajomych forumowiczów z wystawcami jako miły dodatek. Mam nadzieję że organizatorzy pójdą za ciosem i doczekam się następnego Knifeshow, tym bardziej że frekwencja dopisała.

Pozostałe zdjęcia:

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia by Alive

 


  • kabar24

    Fajne story. Tylko jeszcze mi powiedz czyje dzieło jest na zdjęciach oznaczonych jako knifeshow11 i 28 🙂

  • Alive

    Dzięki 🙂 11 to projekty The Hawk Family, jeden z moim oplotem :D, a 28 to kiridashi ze świecącym w ciemności paracordem autorstwa Marcina Tomaszewskiego „Killrathi”. Tu masz link do niego http://killrathi-knives.info/index.php/noe/42-24.html