NTN – Nóż to Narzędzie!

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w akcji przeciwko projektowi zmiany ustawy o broni i amunicji! Jeżeli projekt przejdzie to  w naszych zestawach EDC zostaną tylko sporki, gdyż niestety będziemy musieli pożegnać ukochane foldery! Brzmi to trochę jak zły sen… niestety to dzieje się naprawdę… musimy połączyć siły i wziąć się do roboty!

więcej informacji na stronie ntn.knives.pl


 • Scarface828

  Nie bedziemy musieli sie pozegnac. Noze z ostrzem do 8 cm bedzie mozna smialo nosic.

  Dodatkowo tzw. Legal reason obowiazujacy w wielu krajach w europie – Dozwolone jest posiadanie takiej broni w miejscu publicznym, jeżeli okoliczności wskazują, że jest to uzasadnione realizacją celu zgodnego z prawem.” Czyli np. wedkujac bedzie mozna miec przy sobie wiekszy noz, potrzebny np. do filetowania czy oprawienia ryby.

  Bez paniki panowie

 • Z takim ZT jak na zdjęciu powyżej się pożegnam, ostrze ma więcej niż 8cm.

 • Scarface828

  Dobrze wiem, ile CM ma ZT 😛 ale z tymi sporkami to już nadinterpretacja. Poza tym, jakoś nie wierze, aby PO przyjęło jakiekolwiek zmiany w ustawie proponowane przez PIS, a nawet jeśli to niestety takie protesty na nic się nie zdadzą. Potrzeba by większej siły, coś jak a’la Knife Rights z USA. Tam ta organizacja naprawdę mocno działa na rzecz liberalizacji prawa ;]

 • AbraKadabra

  A ja uważam to za kolejną paranoję i chwyt marketingowy w celu zbierania „punktów” przez pewnych polityków. Noszę przy sobie składany nożyk o ostrzu 10cm zatem w myśl nowej ustawy z dnia na dzień stanę się bandziorem. Ludzie, czy ktoś MĄDRY (oprócz nas tutaj) widzi co politycy z nami wyprawiają w tym kraju?!

  Cóż. Zamienił Stryjek siekierę na kijek,
  więc ja zamienię nóż na siekierę!

  bo jako góral – mam prawo nosić ot choćby ciupagę! Hej!

 • Scarface828

  Zaufaj mi, ze w Polsce nie jest jeszcze tak zle. Czytalem o Polaku, ktorego w Londynie wsadzili za posiadania noza kuchennego w plecaku. Chcial sobie posmarowac chleb w pracy 🙂

 • Alive

  Najlepiej smakuje owoc zakazany. Uważam że ten przepis zrobi więcej złego niż dobrego. Rolą złych charakterów jest być ponad prawem, więc każdy z nich będzie choćby dla szpanu nosił nóż, lub żeby bardziej dominować w społeczeństwie.
  A co jak kupię nóż kuchenny w sklepie i pójdę z nim do domu? Będę wracał kanałami, drżąc ze strachu żeby mnie policja z nim nie zatrzymała? No ale przecież to nie jest broń tylko AGD powiedzą politycy. Nie bój się obywatelu za to władza Cię nie wsadzi do więzienia. Tyle że w tym przypadku przestępca też może nieść nóż kuchenny, który najczęściej występuje jako narzędzie zbrodni jako broń biała, i wytłumaczy się że kupił i idzie do domu, a tak naprawdę będzie szedł obrabować jakiegoś uczciwego obywatela. Koło się zamyka. Czyż nie?