Wielkie zmiany na zombie zone – konkurs

Zleciliśmy pewnej firmie marketingowej przeprowadzenie badań. Dowiedzieliśmy się z nich, że nasze logo niestety bardzo źle się kojarzy. Współczynnik odrzuceń strony Zombie Zone wynosi 97% a wszytko to przez czaszkę, która była umieszczona w starym logotypie.

Wg przeprowadzonych badań nowy użytkownik spędza w witrynie maksymalnie 7 sekund. Ludzie boją się czaszek!

Naszym ankietowanym czaszka kojarzy się z:

 1. śmiercią
 2. destrukcją
 3. zniszczeniem

Postanowiliśmy wymienić nasze logo na takie, które uśmiechem wita użytkowników.

Do końca tygodnia cała szata graficzna będzie różowa.

Wczoraj minął rok odkąd pojawił się pierwszy news na Zombie Zone! Najwyższy czas się ujawnić!

Redakcja ZZ w 100% składa się z kobiet!

Mamy nadzieję, że nie jesteście rozczarowani!

Na koniec mamy dla Was mały konkurs!

Nagrodą będzie kubek Zombie Zone!

W kilku zdaniach napisz co wg Ciebie symbolizuje logo ZZ?

(chodzi o logo z czaszką – odpowiedzi udzielamy za pośrednictwem komentarzy)

Autor najciekawszej wypowiedzi otrzyma od nas kubek!

Wyniki konkursu w poniedziałek!


 • TomaszSZ

  Świetny dowcip z tym różowym layoutem. Prawie uwierzyłem ;P
  A co do logo: Czaszka jest nienaruszona więc nie może to być czaszka zombie. Każdy szanujący się Zombie Hunter zauważy to od razu. Tak więc jest to czaszka człowieka, ktory, najprawdopodobniej, oblężony przez hordy zombie, umarł z głodu. Dlatego też logo Zombie Zone (przez podwójne Z) przypomina o jednej z podstawowych zasad przygotowania się do apokalipsy: ZRÓB ZAPASY!

 • Stalkier

  Litery ZZ są jakby skrótem: „Zabić Zombie”, a czacha pokazuje śmiertelną powagę sytuacji walki z zombiakami lub również śmiertelne zagrożenie zombie i walki z nimi jako walki o przetrwanie w świecie żywych trupów. Czaszka również Symbolizuje żywe trupy (zombie) wstające z grobów. ZZ można również zinterpretować jako Zwalczyć/Zwalczać Zombie/Zombiaków.

 • Wodorek

  „ZZ” hmm coś jak „SS” tylko od zombi. Nawet czaszki są podobne.

 • Marcin.Ghost

  Czym nie jest logo zombi zołn, oto jest pytanie ?
  – nie przypomina twarzy Justina Bibera
  – nie ma w nim niczego nieczystego, więc ani Zygmunt Hajzner z proszkiem, czy mój proboszcz, nie mają do niego do roboty
  – nie pochodzi z redystrybucji żydowskiego mienia, więc nie grozi nam że ktoś je zabierze.
  – nie jest tak fajne jak cycki !!!
  – nie jest nieekologiczne.

 • Freelander

  Dobrze że to pierwszy kwietnia 🙂 Już się wystraszyłem bo nie wiem jak się usuwa konto na forum 😉

 • Też się cieszę, że to był 1 kwietnia! Stare logo powróciło… to różowe camo nie spisuje się w naszych warunkach najlepiej. Konkurs jednak nie był Prima Aprilisowy i zapraszam wszystkich do udziału w nim. Wyniki w poniedziałek!

 • Z czym kojarzy się logo… Dwa kolory czarny i biały symbolizują przeciwności, walkę dobra ze złem. Czaszka we wszystkich logotypach jest ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem – w tym przypadku oczywiście ostrzeżeniem przed ZOMBIE. Litery ZZ mogą oznaczać w podtekście „ZARAZA” i „ZAGŁADA” a sama postać graficzna liter ewidentnie przedstawia nam fakt że witryna jest hardcorowa. Hasło „SI VIS PACEM PARABELLUM” dopełnia całości i już wiem że jestem na witrynie dla ….. ŚWIRÓW 😛 🙂 😀

 • seba121

  Jak można jeszcze to fajnie.
  Nasze logo jak każdy widzi składa się z liter ZZ i czaszki, oraz tła które, gdy się przekręci głowę w lewo o 90 stopni ukazuje nam dwa kolory, na górze jasny na dole ciemniejszy, które mogą symbolizować flagę narodową naszego wspaniałego kraju wywieszoną np. w oknie Łowcy Zombie. Czaszka zaś kojarzy się z wygłodniałymi i przegniłymi Zombiakami, które tłoczą się pod oknami i drzwiami wyżej wymienionego Huntera i nie mogą dostać się na świeży posiłek składający się z naszego Łowcy.Ostatnimi elementami genialnego pomysłu twórcy naszego logotypu są litery ”ZZ” to skrót od nazwy naszego forum- Zombie Zombie, które broni, radzi i nigdy nas nie zdradzi. 😉

 • Arnipunk

  Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie

 • Stryjon

  Czaszka może symbolizować to co może nas spotkać w wypadu złego przygotowania w wypadku godziny Z – śmierć

 • Des

  Zdaję sobie sprawę, że strona powinna przyciągać,zaciekawiać i interesować szerokie tudzież szersze grono ludzi. Większe zainteresowanie oznacza większą oglądalność co oprócz masy internetowych ‚trolli’ może przyciągnąć uwagę również i ludzi mogących wnieść wiele nowego do portalu podnosząc jego poziom. Nie ukrywając – może także przyciągnąć ludzi z pieniędzmi,inwestorów, dla których oglądalność/popularność serwisu jest sprawą kluczową. Pieniądze zazwyczaj skutkują większym rozwojem i możliwościami (więcej sprzętu do testów, relacji z imprez, targów itd itp…).
  W dobie czasów gdy coraz ciężej jest stworzyć coś oryginalnego, a promowanie nowego produktu za pomocą e-marketingu często ogranicza (bo i relacja efektywność-koszty są nie do porównania z niczym innym) do założenia konta na portalach społecznościowych i powiązania z nimi, a marketing wirusowy i chęć posiadania jak największej liczby „lajków” na FB całą resztę zrobi za nas. W ten sposób rodzi się mnóstwo internetowego junk’u które zaczynając z wielkimi chęciami, kończą się często niewypałami i niczym fastfood w ludzkim organizmie odkładają się gdzieś odmęcie internetu. ZZ ma uważam duże, lub naprawdę duże szanse. Jak duże? Z pewnością czas pokaże jednak należy pamiętać by nie zatracić tego socjo-statystycznym bełkotem i badaniami którym tak wielu już uległo i (często) poległo. Owszem opinia ludzi jest ważna ale trzeba też pamiętać, że Ci którzy klikają „Wstecz” w przeglądarce bo logo im się nie spodobało ulegając wrażeniu: „bo to pewnie jakaś SZATANistyczno-emo strona otumanionych blackmetalowców w długimi ‚herami’ ” nie są ludźmi którzy mogli by cokolwiek wnieść dla portalu, ale ich CAŁKOWITE przeciwieństwa są przecież najbardziej poszukiwane/potrzebne biorąc pod uwagę chociażby ostatnią „ZZ Rewolucję”. Podsumowując mój wywód. FU*K the rest, ZZ is the BEST!

 • MarcoPralco

  Czaszka symbolizuje to, co zostanie z większości ludzi po zagładzie i co będzie popularnym widokiem na ulicach. Natomiast litery ZZ oznaczają Zabójcę Zombi, człowieka, który w pogardzie mając własne życie walczy z nie kończącymi
  się hordami żywych trupów, starając się zapewnić przetrwanie rodzaju ludzkiego. Człowieka tego symbolizuje również kolor biały, oznaka walki, czystości. Czarny to kolor śmierci, ciemności, w której czai się zagłada.

 • Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Nagrodę otrzymuje TomaszSZ – spodobało nam się hasło „Zrób Zapasy” 🙂
  Serdecznie gratulujemy i prosimy o przesłanie danych do wysyłki.