Spec-Ops Brand Better BDU Belt

Potrzebowałem na szybko pas do spodni, gdyż w starym skórzanym pękła klamra. Chciałem kupić Liger Gun Belt w kolorze Coyote Brown ale na tamtą chwilę w naszym kraju był on niestety nieosiągalny. Nie miałem czasu ściągać Liger’a ze Stanów to też mój wybór padł na pas BDU z firmy Spec-Ops.

Śmiało mogę powiedzieć, że były to najlepiej zainwestowane pieniądze w tym roku. Liczba znajomych, zadowolonych z tego pasa jest tak duża, że można z powodzeniem założyć jego Fan Club 😉

Pas waży zaledwie 120 gram i jest to moim zdaniem jego największy plus! Praktycznie nie czuć, że mamy go na sobie co jest ważne gdy troczymy przy nim sporo taktycznego sprzętu. Dostępny jest w dwóch szerokościach (3,8cm oraz 4,45cm), dwóch długościach (Regular: 61cm – 91,4cm, Large: 91,4cm – 116,8cm) a także w 5 kolorach. Opatentowana klamra BATTLE-BUCKLE jest naprawdę cicha i zapewnia łatwą regulację.

Pas jest stosunkowo sztywny, nie ugina się pod ciężarem wyposażenia a jego faktura sprawia, iż nie luzuje się w klamrze. Zakończenie jest sprasowane na ciepło, jeśli dla kogoś pas będzie za długi to może przyciąć go rozgrzanym nożem. W tym roku pierwszy raz wszedłem bez stresu na Jarocin Festiwal 😉 2 lata temu musiałem negocjować z ochroną, która kazała zostawić pasek w depozycie z uwagi na za dużą metalową klamrę, która pikała w bramce. Spec-Ops Brand nie pika, więc znikają obawy przed bramkami. Jeżeli ktoś się jeszcze waha to powiem, że ten produkt można brać w ciemno!


  • Krzysztof Sobesto

    A gdzie można w Polsce kupić taki pasek?