Relacja z targów EXPOhunting 5-7 kwietnia 2013 Sosnowiec

Od 5 do 7 kwietnia w Sosnowcu odbywa się EXPOHunting 2013 – 4. Międzynarodowe Targi Łowieckie.

Od piątku od godziny 12.00 na targi przybywają myśliwi z całego Śląska i nie tylko (przybycie tylu sympatyków łowiectwa spowodowało spory korek na wjeździe na teren targów – sam stałem w nim ok. 30min). Myśliwi będą mogli zapoznać się z nowościami przygotowanymi przez wystawców na rok 2013 a także dokonać zakupów w wielu wystawiających się sklepach myśliwskich.

[1.1] [1.2]

Swój asortyment wystawia sporo producentów broni i amunicji takich jak Beretta, Bettinsoli, CZ, Krieghoff czy Winchester, jednak największe stoisko posiada firma Browning.

[2]

Swoje stanowisko ma też organizacja ROMB czyli Ruch Obywatelski Miłośników Broni, która oprócz wystawy ciekawych egzemplarzy broni (np. rewolwery czarnoprochowe) przygotowała dwie prelekcje. Pierwsza dotyczyła procesu stanowienia prawa i możliwości realnego wpływania na jego kształt a druga możliwości uzyskania pozwolenia na broń. Natomiast w niedziele odbędzie się panel dyskusyjny „prawo do broni jako wyrażenie wolności obywatelskiej”.
Pomimo braku możliwości polowania z łukiem w Polsce, taki rodzaj łowiectwa jest coraz bardziej rozpowszechniany i wybierany, szczególnie wśród młodego pokolenia myśliwych. Dla nich przygotowana jest strzelnica 3D, na której można spróbować swoich sił z łukiem bloczkowym oraz stanowisko, gdzie można nabyć łuki, strzały i inne akcesoria łucznicze.

[3]

Wystawcy prezentują także wiele akcesoriów myśliwskich takich jak latarki, lornetki, torby i plecaki, odzież i obuwie oraz ….. noże. A skoro noże to należy zwrócić szczególną uwagę na PSTNiBB czyli Polskie Stowarzyszenie Twórców Noży i Broni Białej. Na stanowisku stowarzyszenia można podziwiać (a także kupić) piękne noże wykonane przez polskich knifemakerów.

[4.1] [4.2] [4.3]

Ale ponieważ targi są międzynarodowe obecni są także twórcy noży z Czech.
Noże różnych producentów np. Benchmade, Buck, Eka, Helle, Kizlyar czy Mora można oglądać i nabyć na stoiskach sklepów myśliwskich.
Dobrze przygotowały się również firmy sprzedające samochody i inne pojazdy terenowe. Szczególną uwagę przyciągają Toyota Hilux w wersji Hunter, Unimog oraz dwa terenowe Nissany.

[5]

Organizatorzy przygotowali też inne atrakcje takie jak: prelekcja „Jedziemy na safari” i wystawa trofeów, koncert sygnalistów, pokazy wabienia jeleni oraz pokaz mody myśliwskiej.
Szczególną uwagę wśród odwiedzających zwrócił sobotni pokaz ptaków drapieżnych. Natomiast w niedziele odbędzie się wystawa psów myśliwskich

[6.1] [6.2] [6.3]

Więcej zdjęć znajdziecie na forum Zombie Zone.

Tekst i zdjęcia by Łasky