Pokrowiec Universalny – Voodoo Tactical – Dump Pouch

Zastanawiałem się jak nazwać ten produkt VT, ponieważ spełnia on kilka funkcji. Można powiedzieć że jest to rozbudowany pokrowiec na klasyczną manierkę US 1 litr, będący jednocześnie organizerem na pas, jak i pouch-em przypinanym do plecaka, służącym do przenoszenia różnego podręcznego sprzętu.

Uszyty z Cordury 600 od środka ogumowanej, czyli wodoodpornej. W kolorach: czarny, O.D. green, coyote, Army digital, woodland camo, oraz multicam.

  • Wymiary po maksymalnym wypełnieniu:  wysokość 23 cm, długość 22 cm, szerokość 12 cm
  • Waga: 280 g

Z tyłu umieszczono system MOLLE/PALS. Dzięki wszytym paskom możemy zamontować go do plecaka, kamizelki, torby itp. lub do pasa po odpowiednim przewleczeniu widocznym na zdjęciach poniżej.

Komora główna tak jak pisałem wcześniej mieści w sobie litrową manierkę. Wewnątrz znajduje się mała kieszeń. Nylonowy szczelny komin ściągany jest paracordem z zabezpieczeniem ITW NEXUS Cord Loc, chroniącym przed otwarciem przez niepowołane osoby, przy przenoszeniu np. broni krótkiej. Działa to następująco; zamykamy klasycznie przesuwając w dół; zabezpieczamy przez pociągnięcie w górę.

Aby otworzyć komin, trzeba najpierw przesunąć Cord Loc-a w dół, i trzymając kciuk na zabezpieczeniu ciągniemy go w górę. Trochę skomplikowane, ale do opanowania i spełnia swoją funkcję.

Na przodzie naszyto prostokątną kieszeń zamykaną na zamek YKK, która bez problemu pomieści wypchany portfel. Po bokach umieszczono dwie małe kieszonki z regulowaną klapką na nóż, latarkę, multitool-a lub według producenta magazynki. Pomyślano także o piśmiennych użytkownikach doszywając dwa sloty o różnej szerokości na długopis i pisak.

Reasumując, sam projekt jest już dość oklepany, i produkowany przez kilka marek. Na dołączonym kartoniku napisano że jest zgodna z Mil-Spec i świetnie nadaje się do Twoich operacji specjalnych. Jest mega taktyczny i pewnie chętnie kupowany, skoro to samo robi prawie każda licząca się na rynku taktyczna marka. Plusem Dump Pouch jest niska cena, duży wybór kolorów, mniejsza waga (konkurencja uszyła z cordury 1000) i wszyte paski Molle. Osobiście uważam że Voodoo Tactical stanęło na wysokości zadania tworząc porządny, lecz kolejny taki sam uniwersalny pokrowiec.

Dziękuje Togo.com.pl za udostępnienie do recenzji.

Tekst i zdjęcia by Alive


  • Quarc

    A mam takie pytanie: ile magów m4/m16 by to zmieściło? 🙂

  • Alive

    Niestety nie odpowiem na to pytanie ponieważ już odesłałem do Togo.
    Zawsze możesz do nich zadzwonić i niech zmierzą wewnętrzne wymiary komory głównej.