Gerber GDC – Gerber Daily Carry – czyli świetne gadżety do EDC

Ostatnio mało piszę, ale byłem znudzony tymi wszystkimi taktycznymi gadżetami. Wydawało mi się, że producenci ciągle robią to samo i już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć a większość nowości „na zombie” miejscami ocierało się o granicę kiczu.

Kilka dni temu firma Gerber wprowadziła na rynek coś ciekawego a mianowicie serię GDC czyli Gerber Daily Carry. Po mniej lub bardziej udanych produktach sygnowanych logiem Beara Gryllsa do owej firmy miałem mieszane uczucia. Jednak gadżety GDC naprawdę mi się podobają. Design, kolorystyka oraz skrajny minimalizm zrobił na mnie dobre wrażenie.

Poniższe produkty możemy podczepić do suwaka zamka błyskawicznego od kurtki i cieszyć się nimi w każdej chwili.

gerber-gdc-xl

Producent przygotował dla nas:

 • Gerber GDC Zip Driver – 2 śrubokręty philips +  2 śrubokręty płaskie
 • Gerber GDC Zip Hex – 5 kluczy inbusowych
 • Gerber GDC Hook Knife – mały nóż ratunkowy
 • Gerber GDC Zip Blade – niewielkie 1,7″ składane ostrze
 • Gerber GDC Zip Light and Bottle Opener – latarka + otwieracz do butelek

Ukoronowaniem kolekcji jest niewielkich rozmiarów nóż GDC Tech Skin Pocket Knife, którego rękojeść została ogumiona i tak skonstruowana, że w żaden sposób nie uszkodzi nam w kieszeni smartfona.

Moim faworytem jest GDC Zip Blade i mam nadzieję, że nie podchodzi on pod ustawę odnośnie broni i amunicji, w której mowa jest o ostrzach ukrytych w przedmiotach nie mających wyglądu broni. Chociaż to temat rzeka i nie chciałbym się w niego tutaj zagłębiać. Minusem na pewno fakt, że śrubokręty nie są w żaden sposób składane. Wygląda to na średnie rozwiązanie i przez przypadek możemy uszkodzić ubranie. Nie zmienia to jednak faktu, że taki pęk gadżetów chętnie widziałbym przy kluczach. Cena za każdy z modeli oscyluje w granicach 15$ więc za cały komplet przyjdzie nam słono zapłacić.

gerber_daily_carry_2  gerber_daily_carry_1  gerber_daily_carry_3

gerber_daily_carry_4  gerber_daily_carry_5

źródło: www.gerbergear.com

Jak zawsze marketing u Gerbera stoi na najwyższym poziomie i na youtube możemy zobaczyć już pierwsze filmiki reklamowe.

YouTube Preview Image


 • wawrzyniec

  Drogie i niepotrzebne gadżety. 15$ za cztery – pięć śrubokrętów, albo nożyk. Ani pomysł, ani realizacja, ani cena. Tylko logo, niestety już trochę zapleśniałe.

 • Logo akurat najmniej dla mnie znaczy, a pomysł i wykonanie bardzo mi się podoba. A czy potrzebne czy niepotrzebne to już każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

 • Suchy

  Jedynie latarko-otwieracz widziałbym u siebie przy kurtce, ale nie za 15$. Za tyle mogę mieć 2 Inovy Microlight, a piwo otworzę czymkolwiek 😀