Gaz pieprzowy na zombie – Zombie Stop – Counter Assault oraz Sabre Red

Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu gazu pieprzowego. Na rynku jest sporo ofert ale chyba zdecyduję się na coś z firmy Sabre Red, gdyż słyszałem wiele dobrych opinii o ich produktach. Mają oni w swojej ofercie nawet gaz przeznaczony do walki z zombie.

Jest to broń typu non-lethal czyli jaj użycie nie spowoduje śmierci ani trwałych obrażeń. Jest to zastanawiające, gdyż skoro gaz nie wysyła na tamten świat to jak działa na martwe zombie? Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna… MARKETING, a że jestem na niego podatny to pewnie prędzej czy później owy zielony gaz kupię. Jak zapewniają producenci pozwoli mi on zachować dystans pomiędzy mną a martwym przeciwnikiem.

Sabre Red w swojej ofercie ma tylko jeden produkt o nazwie Zombie Pepper Spray jest to bardzo kompaktowy gaz w formie breloka. Obudowę zaprojektowano tak aby umożliwić łatwe celowanie zarówno z biodra jak i przez ramię. Kapsuły są wymienne więc nie jest to produkt jednorazowego użytku. Jego zasięg to około 2,5 metra i umożliwia oddanie 8 strzałów. Są to dane ze strony producenta jak kupię to napiszę coś więcej.

Nieco więcej produktów w swojej ofercie ma firma Counter Assault, jednak nie są oni obecni na polskim rynku. Wszystkie 4 gazy mają zieloną barwę strumienia a ich zasięg to od 6 do 12 metrów w zależności od modelu. Myślę, że produkty obu firm są bardzo „wesołe” i jeśli nie zadziałają to istnieje szansa, że wywołają uśmiech na twarzy napastnika 😉

 

 


  • zombiehunter

    Niestety zombie nie odczuwają bólu :D, a przecież taki skutek wywołuje gaz pieprzowy, FAKE 😀