Fitness i trening strzelecki

Rozwinięcie dynamicznego treningu strzeleckiego o ćwiczenia wytrzymałościowe. Pomysł ciekawy, na filmie widać jednak liczne błędy. Nie odważylibyśmy się strzelać razem z nimi.

YouTube Preview Image


 • ptuk

  Troszkę to niebezpieczne przy broni palnej, jednakże przy broni ASG byłoby całkiem ok.

 • ASG to nie broń.

 • ptuk

  Wiem wiem, na wmasg.pl każą mówić na to replika, na bron.iweb.pl na wiatrówki nie pozwalają mówić broń, bo to niepoprawne politycznie, jeszcze jacyś z Uwaga TVN czy Faktu będą truć.

  ASG to Air Soft Gun. Gun w słowniku angielskim, to „A gun is a muzzle or breech-loaded projectile-firing weapon.” Projectile-firing czyli wystrzeliwujący pociski. Czyli jest bronią, bo wystrzeliwuje pocisk jak się naciśnie na spust. Nie ma różnicy jaki to pocisk czy napęd, jaki kaliber, prędkość czy energia czy efekt jaki działa na cel. Ta sama idea, tylko inna funkcja i inny mechanizm. Są też te same zasady bezpieczeństwa w posługiwaniu się, jeśli się nie chce nikomu zrobić przypadkiem krzywdy i należy je stosować.

  Oczywiście, masz rację, wg prawa nie jest to broń, lecz urządzenie pneumatyczne, bo wyrzuca pocisk z energią mniejszą niż 17J. Ale co z tego, nie należy zapominać, że podobnie wyglądać może sprzęt, który ten pocisk wystrzeliwuje z energią wielokrotnie większą.

 • Kapral

  @Ptuk

  Gun to broń palna.
  Broń, wg. wiki to „1: Zbiór rzeczy materialnych, stanowiących przedmioty do walki zbrojnej zaczepnej lub obronnej (broń wojskowa), polowania na zwierzynę (broń myśliwska), a także rywalizacji sportowej (broń sportowa).”

  jak widzisz, ASG nie spełnia żadnej z powyższych kryteriów.

  Co do samego filmiku, oglądałem cały ich kanał i nie wiem, czy śmiać się czy płakać. Coś im dzwoni, ale nie wiedzą gdzie, najprawdopodobniej w uszach.